TalentowiSKO

W tym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych i zgłosiła się do konkursu „Spółdzielnia dobrych serc”. Rozwija on różne cenne umiejętności, uczy współpracy, odpowiedzialności i aktywności społecznej.
Zadaniem konkursowym było znalezienie przez szkołę ważnego lokalnie społecznego celu, a następnie zorganizowanie zbiórki funduszy na jego realizację.
Konkurs ma być rozstrzygnięty w czerwcu dwóch etapach – regionalnym i krajowym, a do wygrania są nagrody pieniężne dla szkół o łącznej wartości 181 000 zł. Jest o co walczyć!
I nasi uczniowie tę walkę podjęli!
W ramach konsultacji społecznych wygrał pomysł na zakup stołu do piłkarzyków, który stojąc na korytarzu będzie ogólnodostępny, urozmaici przerwy, zaangażuje do zdrowej rywalizacji, wywoła pozytywne emocje, nauczy współdziałania i da radość użytkownikom.
W celu zbiórki pieniędzy zostały zorganizowane:
- kiermasz pluszaków i książek – dziękujemy grupie szkolnego wolontariatu!
- kiermasz rękodzieła – były na nim m.in. kartki, zakładki, biżuteria, frotki, żabki, origami,
- trzy kiermasze fantastycznych ciast i słodkości,
- warsztaty rękodzieła – tworzenie własnej biżuterii.
Wiele osób zaangażowało się w przygotowanie i przeprowadzenie tych akcji. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Chyba nie ma w szkole osoby, która nie dorzuciła do naszej skarbonki choć złotówki! Wszyscy jesteście wspaniali!
Uzbierana kwota to 3.226,60 zł.
Przerosło to nasze najśmielsze oczekiwania!
Dwa stoły do piłkarzyków zostały już zakupione i są ogólnodostępne. Poszukujemy w szkole pomieszczenia, w którym moglibyśmy urządzić salę gier lub relaksu. Na przerwach mogliby korzystać z niej uczniowie. Wówczas pozostała kwota zostanie spożytkowana na zakup innych atrakcji. Czekamy na propozycje.
Dziękuję wszystkim, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie.
Szkolny opiekun SKO
Dorota Martka
